HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 800

TÜRK-İŞ 70. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar'ın da katıldığı, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ' in 70. yıl dönümü programı Ankara'da gerçekleştirldi.

Programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'de katıldı. Program TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergun Atalay'ın geçmişten günümüze yönetiminde ve kurumlarında görev almış yöneticileri rahmetle ve minnetle anma dileklerini içeren konuşması ile başladı. Ardından bir konuşam yapan Vedat Bilgin konuşmasında; “Biz emek mücadelesini vatan mücadelesinin bir parçası olarak görürüz. Vatan ve emek, bunlar ayrılmaz bir bütündür. İşçinin emeği vardır ama bir de vatanı vardır. Bunlar ayrılmaz bir bütündür. Ama demokrasi onun üçüncü unsurudur. Emek, vatan ve demokrasi bunların üçü birbirinden ayrıldığı zaman orada ya antidemokratik rejim kurulur ya vatan tehlikeye girer ya da emek örgütleri etkisiz hale getirildiği için orada insan hakları yok olur. Demek ki emek mücadelesi aynı zamanda bir insan hakları mücadelesidir ve temelini oluşturur.” dedi.

  

Programa Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, Genel Mali Sekreterimiz Osman Aksoy, Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterimiz Murat Türkekul, Gaziantep İl Temsilcisi ve sendikamız Gaziantep Şube Başkanı M. Akif Sarıca, TÜRK-İŞ Kayseri İl Temsilcisi ve sendikamız Kayseri Şube Başkanı İdris Güven, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Yücel Yıldırım ve Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Soner Berk de katıldı.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki