HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1161

UNI KÜRESEL SENDİKASI NIKE ÖRGÜTLENMEMİZİ  “THEY JUST DID IT” BAŞLIĞI İLE DUYURDU

Sendikamızın da üyesi olduğu UNI Küresel Sendikası, "istediler ve gerçekleştirdiler" anlamına gelen "THEY JUST DID IT" başlığı ile Nike örgütlenmemizi ile duyurdu.

UNI Küresel Sendikası yayımladığı haberde Nike örgütlenmemiz ve imzalanan toplu iş sözleşmesi hakkında bilgiler verdi. Haberde, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar'ın "Nike'ta imzalanan sözleşmeyle Sendikamız, uzun saatler boyunca düşük ücretlerle ve güvencesiz şekilde perakende sektöründe çalışan binlerce işçi için umut haline geldi." sözlerine yer verdi.

Habere göre, UNI Genel Sekreteri Christy Hoffman ise "Koop-İş, Türkiye'deki perakende sektöründeki değişime ve sektörde çalışan işçilerin hayatlarının iyileşmesine yardımcı oluyor. Nike çalışanları, işyerinde saygınlık, adil ücret ve iyi çalışma şartları taleplerini yükselten küresel genç işçi örgütlenme dalgasının bir parçası. Biz de bu mücadelelerinde onların sonuna kadar yanlarındayız." dedi.

Habere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://www.uni-europa.org/news/they-just-did-it-koop-is-signs-the-first-collective-agreement-for-nike-workers-in-turkey/

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki