HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2175

ADİDAS’DA KOOP-İŞ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Genel Başkanımız Eyüp Alemdar ve Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, Adidas Spor Malzemeleri Satış Ve Pazarlama A.Ş. Hukuk ve Uyumluluk Kıdemli Direktörü Gülistan Nayci ve İnsan Kaynakları Direktörü İrem Onal ile İstanbul’da bir araya geldi. Toplantıda İstanbul Aydın Üniversitesi Hocalarından Prof. Dr. Ufuk Aydın da hazır bulundu.

Adidas işyerlerinde çalışan üyelerimiz için yapılacak toplu iş sözleşmesinin yol haritası belirlenen toplantıda, karşılıklı görüş alışverişinde de bulunuldu.

Adidas’ta çalışanlar için yeni bir dönemin başladığını söyleyen Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, işveren tarafıyla geliştirilen sosyal diyalog sürecinin başarıyla tamamlanmasının önemine değindi. Adidas işyerlerindeki üyelerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve maddi anlamda haklarının korunması için çalışmalara başladıklarını söyleyerek tüm Adidas çalışanlarına yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.  

2022 yılı Kasım ayı itibariyle yetki için gereken çoğunluğu sağladığımız Adidas Spor AŞ.’nin yetkiye itirazından vazgeçtiğine dair mahkeme kararının yayınlanmasının ardından Bakanlığın 6356 sayılı Kanun gereği yetkimizi onaylamasıyla Toplu İş Sözleşmesi süreci ivedilikle başlayacaktır.

Geldiğimiz bu noktada, birlik ve beraberlik anlayışı içinde Sendikamıza duydukları güven için Adidas Spor A.Ş’ye, sabırları için de üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Koop-İş ailemizin gücüne güç katmak adına Adidas çalışanlarını, imzalanacak toplu iş sözleşmesinden de yararlanabilmeleri açısından bir an önce e-devlet üzerinden üyeliklerini gerçekleştirmeleri çağrısında bulunuyoruz.

 

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki