HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2224

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği nedeniyle bulunduğu Gaziantep’te toplandı. Toplantıda ülkemizin ve çalışma yaşamının gündemi üzerinde değerlendirmeler yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkanlar Kurulu toplantısının ardından yayımlanan sonuç bildirgesinde şu görüşlere yer verildi:

 

 • Başkanlar Kurulumuz, TÜRK-İŞ ve Türk Metal Sendikası’nda uzun yıllar hizmet eden, emek veren, ancak yakalandığı amansız hastalık sonucunda vefat eden Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a Allah’tan rahmet, ailesine, TÜRK-İŞ ve Türk Metal Sendikası topluluğuna başsağlığı dilemektedir.

 

 • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, 6 Şubat büyük deprem felaketinin yıldönümünde Gaziantep’te 11 ilimizden gelen depremzede kadın üyelerimizle birlikte kutlamaktan büyük bir mutluluk duymaktadır. Başkanlar Kurulumuz, bu depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dilemektedir.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadın istihdamının artırılmasının ülke geleceği açısından önemli olduğunu düşünmekte, kadınlarımızın ekonomik sorunlarının sendikalaşma ve birlikte mücadele ile çözüleceğine vurgu yapmaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde kadına haklarını veren ilk millet olduğumuzu hatırlatarak, kadınlarımızın daha refah ve huzurlu bir hayatı hak ettiklerine yürekten inanmaktadır.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan Ocak 2024 Çalışma Hayatı İstatistiklerinde, bir önceki döneme göre üye sayısını artıran sendikamızı kutlamakta, sendikamıza inanarak, güvenerek üye olan, mücadelemize güç veren tüm üyelerimizi selamlamaktadır.

 

 • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 29 Ocak 2024 günü imzalanan ek protokolle, Ocak ayındaki ücret artışlarından sözleşme yürürlük tarihi farklı dönemlerde olan kamu işçilerinin de yararlanmasını sağlayan TÜRK-İŞ Kamu Koordinasyon Kuruluna, kamu işçilerinin ekonomik kaybını önledikleri için teşekkür etmektedir.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, yapılan ek protokolün ardından, önlenemeyen enflasyon nedeniyle yapılan iyileştirmenin anlamını yitirmeye başladığını ve bir an önce daha kalıcı önlemler alınmasını gerekli görmektedir. Bu nedenle, ücretleri her geçen gün eriyen üyelerimiz için refah payı düzenlemesinin hayata geçmesi gerekmektedir.

 

 • Başkanlar Kurulumuz ayrıca, Sendikamızın da her platformda dile getirdiği ve TÜRK-İŞ’in yoğun çalışmasıyla 696 sayılı KHK ile kadro alan işçilerimize tayin hakkı verilmesine ilişkin düzenlemenin bir önce hayata geçirilmesini istemektedir.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın TÜRK-İŞ öncülüğünde gündeme getirdiği vergi adaletsizliği sorununun çözümünde ortaya koyacağı mücadeleyi desteklemektedir. Başkanlar Kurulumuz çalışanlar aleyhine yaşanan vergi adaletsizliğin mutlaka giderileceğine inanmakta, bu konuda verilen sözlerin takipçisi olacağını da kamuoyuna açıklamaktadır.

 

 • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, KİT’lerde ve diğer kamu kurumlarında çalışan ve kadro almayı bekleyen tüm işçilerimizin talebinin bir an önce hayata geçmesini beklemekte, seçim öncesi bu konuyla ilgili verilen sözlerin hayata geçmesini talep etmektedir.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın özel sektörde, özellikle AVM’lerde çalışanlarla ilgili örgütlenme çalışmalarına hız kesmeden devam etmesinin önemini belirtmektedir. Bu konuyla ilgili sendikal faaliyetlerimizi AVM çalışanlarına daha etkili bir şekilde anlatacak kampanyalar düzenlenmesine örgütlenmenin hız kazanmasını sağlayacak çalışmalar yapılmasının gerekliliğine dikkat çeken Başkanlar Kurulumuz, sendikamızın bu işyerlerinde büyük bir örgütlenme başarısı gerçekleştireceğine yürekten inanmaktadır.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, son zamanlarda büyük bir başarıya imza atarak örgütlendiği ve yetki aldığı Derimod ve Koray Spor’da, işverenler tarafından yapılan itirazın geri çekmesini talep etmektedir. Başkanlar Kurulumuz ayrıca, özel sektörde başarılı toplu iş sözleşmeleri imzalayan Yönetim kurulumuza teşekkür etmektedir.

 

 • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, sendikamızın büyük önem verdiği eğitim çalışmalarının, yeni dönemde de yaygınlaştırılarak devam ettirilmesini beklemektedir.

 

 • Başkanlar Kurulumuz, bu yıl Sendikamızın 60. yılını kutlamanın onurunu yaşamaktadır. Sendikamız üyelerimizin ekmek davası için 60 yıllık hak mücadelesine yaraşır bir kutlama ile kuruluş yıldönümüne hazırlanmaktadır. Koop-İş Başkanlar Kurulu, kurucularımıza, Sendikamızı bugünlere getiren, Başta Genel Başkanımız olmak üzere Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan geçmişten bugüne tüm yöneticilerimize, Sendikamızın gücüne güç katan, Başkanlar Kurulu üyelerimize, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, işyeri baş temsilci ve temsilcilerine, personelimize ve bize inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize şükranlarını sunmaktadır.

 

Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki