HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1179

BAŞKANLAR KURULUMUZUN SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplantısı 11 Ağustos 2023 günü yapıldı. Online olarak gerçekleştirilen toplantıda ülkemizin ve çalışma yaşamının gündemi üzerinde değerlendirilmeler yapıldı ve görüş alışverişinde  bulunuldu.

Başkanlar Kurulu toplantısının ardından yayımlanan sonuç bildirgesinde şu görüşlere yer verildi:

  • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan Temmuz 2023 Çalışma Hayatı İstatistiklerinde, bir önceki döneme göre üye sayısını artıran sendikamızı kutlamakta, sendikamıza inanarak, güvenerek üye olan, mücadelemize güç veren tüm üyelerimizi selamlamaktadır.

 

  • Başkanlar Kurulumuz, Koop-İş’e uzun yıllar hizmet eden, emek veren, ancak yakalandığı amansız hastalık sonucunda vefat eden değerli Denetleme Kurulu Başkanımız Abdurrahim Pir’e Allah’tan rahmet, ailesine ve Koop-İş topluluğuna başsağlığı dilemektedir.

 

  • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Ocak 2023’den itibaren geçerli olan Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Anlaşma Protokolünün büyük bir başarıyla sonuçlanması nedeniyle TÜRK-İŞ Yönetimini bir kez daha kutlamaktadır. Başkanlar Kurulumuz, bu anlaşmanın ardından, Sendikamızın, örgütlü olduğumuz kamu işyerlerinde toplu iş sözleşmesi sürecini ivedilikle sonuçlandıran ve üyelerimizin hak kaybına uğramaması için yoğun bir çalışma dönemi geçiren Koop-İş Sendikası yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür etmektedir.

 

  • Başkanlar Kurulumuz, ülkemizde yaşanan ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve ona bağlı olarak ortaya çıkan hayat pahalılığı karşısında başta emeğiyle geçinenler olmak üzere dar ve sabit gelirli kesimlerin korunmasını, özellikle emeklilere insan onuruna yaraşır bir yaşam sağlayacak ücret artışının mutlaka yapılmasını talep etmektedir.

 

  • Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın da her platformda dile getirdiği ve TÜRK-İŞ’in yoğun çalışmasıyla 696 sayılı KHK ile kadro alan işçilerimize tayin hakkı verilmesine ilişkin düzenlemenin bir önce hayata geçirilmesini istemektedir.

 

 

 

  • Başkanlar Kurulu olarak, KİT’lerde çalışan ve kadro almayı bekleyen 90 bin taşeron işçisinin talebinin bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Başkanlar Kurulumuz, seçim öncesi bu konuyla ilgili verilen sözlerin hayata geçmesini ivedilikle talep etmektedir.

 

  • Sendikamız her platformda emeği ile geçinenler için vergide yaşanan adaletsizliğe dikkat çekmiştir. Bu anlamda, çalışma hayatında birçok sorunun çözülmesine öncülük eden TÜRK-İŞ’in vergide yaşanan adaletsizliği gündeme taşımasını yürekten destekliyoruz. Başkanlar Kurulumuz;  çalışanlar aleyhine yaşanan adaletsizliğin mutlaka giderileceğine inanmakta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın bu konuda verdiği sözlerin takipçisi olacağını da kamuoyuna açıklamaktadır.

 

 

  • Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın özel sektörde, özellikle AVM’lerde çalışanlarla ilgili örgütlenme çalışmalarına hız kesmeden devam etmesini beklemektedir. Bu konuyla ilgili sendikal faaliyetlerimizi AVM çalışanlarına daha etkili bir şekilde anlatacak kampanyalar düzenlenmesine örgütlenmenin hız kazanmasını sağlayacak çalışmalar yapılması talep eden Başkanlar Kurulumuz, sendikamızın bu işyerlerinde büyük bir örgütlenme başarısı gerçekleştireceğine yürekten inanmaktadır.

 

 

  • Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, sendikamızın büyük önem verdiği eğitim çalışmalarının, yeni dönemde de yaygınlaştırılarak devam ettirilmesini beklemektedir.

 

  • Başkanlar Kurulumuz, 2 Ağustos günü Sendikamızın 59. yaşını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktadır. Koop-İş Başkanlar Kurulu, kurucularımıza, Sendikamızı bugünlere getiren, Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan geçmişten bugüne tüm yöneticilerimize, Sendikamızın gücüne güç katan, Başkanlar Kurulu üyelerimize, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, işyeri baş temsilci ve temsilcilerine, personelimize ve bize inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize şükranlarını sunmaktadır.

 

       Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki