HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 732

KOOP-İŞ 59 YAŞINDA

Emeğin, alın terinin güvencesi Sendikamız Koop-İş bugün, mücadeleyle geçen 59 yılı geride bırakmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Koop-İş Sendikası bundan tam 59 yıl önce bir avuç Tarım Kredi Kooperatifleri çalışanının emeği ve çabasıyla kuruldu. 2 Ağustos 1964 tarihinde “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Personeli Sendikası” adıyla ülkemiz sendikal hareketindeki yerini aldı.

Anayasamızda da ifadesini bulan, temel insan hak ve özgürlüklerini esas alan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti kavramını benimseyen, ülkemizin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören Koop-İş Sendikası, her geçen gün büyüyerek ve güçlenerek bugünlere geldi.

Kamu kurumlarından üniversitelere ve özel sektörde dünya devi firmalarda çalışan yaklaşık 120 bin işçinin yuvası ve en büyük güvencesi olan Koop-İş, "Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı" olarak her geçen gün büyüyor, güçleniyor. Koop-İş bugün, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ içinde 4'üncü, tüm sendikalar içinde 7’nci büyük sendika olmanın onurunu yaşıyor.

Koop-İş’e inanarak ve güvenerek Sendikamıza üye olan, desteklerini esirgemeyen üyelerimizin, yaşadığımız her türlü ekonomik zorluğa rağmen hak ve çıkarlarını korumak, onlara insan onuruna yaraşır bir yaşam sunmak Koop-İş’in en temel ilkesidir. 60. yılımıza girerken bundan sonra da hedefimiz, daha çok örgütlenmek ve üyelerimizin hak ve çıkarlarını sonuna kadar korumak ve onlara insan onuruna yaraşır bir yaşam sunmaktır.

Bugün 59. yaşımızı kutlamanın mutluluğunu yaşarken, kurucularımıza, Sendikamızı bugünlere getiren, Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan geçmişten bugüne tüm yöneticilerimize, Sendikamızın gücüne güç katan, Başkanlar Kurulu üyelerimize, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, işyeri baş temsilci ve temsilcilerine, personelimize ve bize inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

O yılların zor koşullarında Koop-İş’i kuranlara ve yaşatarak bugünlere getirenleri şükran ve minnetle anıyoruz. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yaşasın Koop-İş… Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz…

 

KOOP-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki