HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1921

KOOP-İŞ DÜNYA DEVLERİNDE ÖRGÜTLENMEYE DEVAM EDİYOR

Sendikamız Koop-İş, salgın koşullarına rağmen örgütlenme çalışmalarını sürdürerek ailemizi büyütmeye devam ediyor. IKEA, H&M, Metro Grossmarket ve Expedia gibi dünya devlerinden sonra, Amerikan ayakkabı ve spor giyim devi NIKE çalışanları da ailemize katıldı.

Sendikamız, bir süredir örgütlenme faaliyetlerinin sürdüğü Nike Mağazalarında gerekli çoğunluğu sağlayarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına başvurdu. Bakanlık, başvurumuzun ardından çoğunluk belgesini Sendikamıza gönderdi. İlerleyen süreçte ise Bakanlığın yetki belgemizi de göndermesiyle birlikte, NIKE çalışanları için toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlanacak ve NIKE çalışanları hak ettikleri ücret, çalışma koşulları ve sosyal haklara kavuşacaklardır.

NIKE çalışalarının Sendikamız ailesine katılmasıyla birlikte, özel sektörde esen Koop-İş rüzgarı, bundan böyle daha da güçlü esecek. Dünya devlerini bir bir ailemize katan Sendikamız, NIKE çalışanlarından da aldığı güçle, örgütlenme çalışmalarını hızlandırarak sürdürecektir.

NIKE çalışanlarına, güçlü Koop-İş ailesine hoş geldiniz diyor, tüm AVM ve mağaza çalışanlarını Sendikamız Koop-İş'te birleşmeye davet ediyoruz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki