HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 527

KOOP-İŞ, SENDİKAL HAREKETİN PARLAYAN YILDIZI OLARAK BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) verilerine dayanarak hazırlanan ve her yıl Ocak ve Temmuz aylarında açıklanan Çalışma Hayatı İstatistiklerinin Temmuz 2023 dönemi rakamları 31 Temmuz 2023 tarihinde açıklandı.

Açıklanan son istatistiklere göre Sendikamız, bir önceki istatistiklerde üye sayısını 119 bin 117'e yükseltti. Sendikamız Koop-İş, bu üye sayısı ile Konfederasyonumuz içinde 4. tüm sendikalar içinde 7.  sırada istikrarlı ve kararlı bir biçimde büyümesini sürdürdü. Bizi gururlandıran ve Sendikamızın geleceğine olan inancımızı pekiştiren bu önemli başarıda emeği ve katkısı olan tüm Şube Başkanlarımıza, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleriyle, baş temsilcilerimiz ve temsilcilerimize, personelimize ve bize inanan, güvenen, alınterini bize emanet eden siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

Koop-İş, üyelerinden aldığı bu büyük güçle, üyelerimizin haklarını korumak ve geliştirmek için büyük mücadeleler vermiş, kamuda ve özel sektörde çok önemli örgütlenmelere imza atmış, imzaladığı başarılı toplu sözleşmelerle, sendikal harekete adını altın harflerle yazdırmıştır. Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeni örgütlenmeler gerçekleştirerek işkolumuzda çalışan işçileri Koop-İş bayrağı altında toplama yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Sendikamız Koop-İş, toplu iş sözleşmeleriyle elde ettiğimiz kazanımlarımızın insan onuruna yaraşır bir şekilde sonuçlanması için mücadele etmeye ve örgütlü olduğu tüm işyerlerinde yeni başarılara imza atmaya kararlıdır.

Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en büyük dayanağımız ve destekçimiz olan siz değerli üyelerimizden aldığı güçle mücadelesini büyüterek sürdürecek, emek ve hak mücadelesinden bir an olsun vazgeçmeyecektir.

BİZE İNANAN, GÜVENEN TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, tüm yıl boyunca özveriyle çalışan teşkilatımıza teşekkürlerini sunarak şunları söyledi:

“Koop-İş ne kadar büyük bir aile olduğunu bir kez daha göstermiştir. Yurdumuzun dört bir köşesinde, yaz kış demeden çalışan teşkilatımızın her bir üyesinin gayretleri neticesinde bu başarı gelmiştir. Ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde, toplu iş sözleşmelerimizle insan onuruna yakışır ücretleri almak için var gücümüzle mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz. Bize inanan, güvenen ve her daim arkamızda duran tüm üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyor, işkolumuzdaki örgütsüz işçileri büyük ve güçlü Koop-İş ailesine katılmaya davet ediyorum.”

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki