HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 683

LEVI'S ÇALIŞANLARI DA ARTIK KOOP-İŞ AİLESİNDE

Sendikamızın AVM lerde yürüttüğü örgütlenme çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak, ücret ve sosyal haklarını geliştirmek için verdiğimiz mücadelemiz sürerken, örgütlenme adına elde ettiğimiz başarılara yenileri ekleniyor.

Örgütlenme çalışmaları yürüttüğümüz ABD menşeili LEVI’S Giyim Mağazası çalışanları da Sendikamız bünyesine katıldı. Yapı market sektöründe daha önce IKEA’da; Hazır Giyim Mağazacılığı sektöründe H&M Mağazalarında, perakende sektöründe Metro Grossmarkette ve Puma, Nike, Adidas gibi dünya devi spor mağazalarında örgütlenen ve son derece başarılı toplu iş sözleşmelerine imza atan,Derimod,Ralph Lauren, Yalı Spor ve Koray Spor mağazalarında örgütlenme çalışmalarını tamamlayan sendikamız, son olarak LEVI’S’da sürdürdüğü örgütlenmesini tamamladı. Sendikamızın başvurusu üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen çoğunluk tespiti yazısı Sendikamıza ulaştı. Yetki sürecinin tamamlanması ile birlikte LEVI’S çalışanları için en kısa sürede toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlanacak ve LEVI’S çalışanları hak ettikleri ücret, çalışma koşulları ve sosyal haklara kavuşacaklardır. LEVI’S çalışanlarının Sendikamız ailesine katılmasıyla birlikte, özel sektörde esen Koop-İş rüzgarı, bundan böyle daha da güçlü esecek. Dünya devlerini bir bir ailemize katan Sendikamız, AVM çalışanı üyelerinden de aldığı güçle, örgütlenme çalışmalarını hızlandırarak sürdürecektir.

Koop-İş Sendikası olarak, LEVI’S çalışanlarına ailemize hoş geldiniz diyor, tüm AVM ve mağaza çalışanlarını Sendikamızda birleşmeye davet ediyoruz

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki