HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 391

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 12 Eylül 2022 tarihinde online telekonferans yöntemiyle toplandı. Toplantıda 20. Olağan Genel Kurul ve Sendikamızın son dönemdeki faaliyetleri değerlendirilirken, başta pandemi nedeniyle aksayan eğitim çalışmaları olmak üzere önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar planlandı. Başkanlar Kurulu toplantısının ardından bir bildiri yayımlandı. Aşağıda, Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesini ilgilerinize sunuyoruz.
 
KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ
(12 Eylül 2022)

 
Sendikamız Başkanlar Kurulu, son dönemdeki faaliyetlerimizi değerlendirmek ve önümüzdeki süreçte yürütülecek çalışmaları görüşmek üzere, 12 Eylül 2022 tarihinde online telekonferans yöntemiyle toplanmıştır.
 
Başkanlar Kurulumuz, 2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde, büyük bir coşkuyla ve bayram havasında gerçekleştirdiğimiz 20. Olağan Genel Kurulumuzda, görevlerine yeniden seçilen Genel Başkanımız Eyüp Alemdar şahsında tüm Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizi tebrik etmektedir. Başkanlar Kurulumuz, Sendikal demokrasinin en güzel örneklerinin yaşandığı 20. Olağan Genel Kurulumuzun, teşkilatımızın sarsılmaz bir birlik ve beraberlik içinde olduğunu bir kez daha gösterdiğini vurgulamakta, Genel Kurulumuzun üyelerimiz başta olmak üzere tüm çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni etmektedir.
 
Eğitim çalışmalarının, sendikal faaliyetin en önemli parçalarından biri olduğu düşüncesindeki Başkanlar Kurulumuz, önümüzdeki aylarda Sendikamızın hayata geçireceği eğitim atağı konusunda Genel Yönetim Kurulumuza, tüm gücüyle desteğini verecektir. Pandemi nedeniyle uzun bir süredir eğitim toplantılarımızın yapılamadığına dikkat çeken Başkanlar Kurulumuz, pandeminin etkisinin azalmasıyla yeniden başlayacak olan eğitim faaliyetlerini memnuniyetle karşılamakta, şimdiden Genel Yönetim Kurulumuza başarı ve kolaylıklar dilemektedir.
 
Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın örgütlenme ve toplu iş sözleşmesi çalışmalarını da yakından takip etmekte, elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle Genel Yönetim Kurulumuzu tebrik etmektedir.
 
Ülkemizin içinden geçmekte olduğu ekonomik süreci de değerlendiren Başkanlar Kurulumuz, çalışan kesimin bu zor ekonomik şartlarda korunması için alınan tedbirlerin artırılması ve ihtiyaç olan önlemlerin alınması gerektiği düşüncesindedir. Başkanlar Kurulumuz, Genel Başkanımız Eyüp Alemdar'ın da konuşmalarında sık sık belirttiği üzere, ekonomik durgunluk dönemlerinde çalışan kesimin gelirlerinin artırılmasının, ekonomik hareketliliğin sağlanması ve çarkların tekrar eskisi gibi döndürülmesi için şart olduğu kanısındadır.
 
Başkanlar Kurulumuz, Sendikamız tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan kampanya ile ilgili olarak tam bir fikir ve amaç birliği içindedir. Kampanyamızda öne sürülen, "Geçici işçilerin kadroya alınması", "696 Sayılı KHK ile kadroya geçenlerin tayin haklarının tanınması, resen emeklilik uygulamasına son verilmesi", "Üniversitelerin iktisadi işletme ve sosyal tesislerinde çalışan işçilerin mali haklarının genel bütçeden karşılanması", "Kamuda taşeron uygulamalarına son verilmesi, istihdamın uygun kadrolarla yapılması", "Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesi" taleplerinin savunucusu olan Başkanlar Kurulumuz, kampanyayı tüm gücüyle desteklemektedir.
 
Başkanlar Kurulumuz, dün olduğu gibi bugün de Genel Başkanımız Eyüp Alemdar şahsında Genel Yönetim Kurulumuzun verdiği emek, ekmek ve hak mücadelesinin sonuna kadar destekçisi olacaktır.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki