HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 525

SENDİKAMIZ ILO İŞBİRLİĞİ İLE “İŞ YERİNDE TACİZ VE ŞİDDET"  EĞİTİM ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ

Sendikamız, insana yaraşır iş ortamının oluşması, çalışma yaşamında şiddetin ve tacizin önlenmesi için Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliği ile C190 Eğitim Çalıştayını üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdi.

Çalıştayın açılışında Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul ve ILO Türkiye Ofisi kıdemli program yöneticisi Ebru Özerk Anlı yaptığı konuşmalarla katılımcıları ve eğitimcileri selamladılar.

Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul, Türk iş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp ALEMDAR ın selamlarını ileterek başladığı  konuşmasında, 2019 yılında kabul edilen 190 sayılı şiddet ve taciz sözleşmesinin hukuki anlamda önemli ve yeni bir gelişme olmasına dikkat çekerek, bu konuda bilgi ve farkındalığın artırılması için eğitim çalıştayını düzenlemekten memnuniyet duyduklarını  ifade etti.

ILO program yöneticisi Ebru Özerk Anlı da iş yerinde taciz ve mobbing ile ilgili Koop-İş ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek katkılarından dolayı Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar ve Sendikamız yönetimine teşekkür etti.

AMACIMIZ HAYATIN HER ALANINDA ŞİDDETE SIFIR TOLEANS

“Şiddete sıfır tolerans” politika belgesi için önemli bir adım olan ve Sendikamıza ait İZZ OTEL                de iki gün süren  eğitim çalıştayına katılan Sendikamız kadın komisyonu üyeleri ve  Ankara şubelerinden  üyelerimize  TKDF Başkanı Canan Güllü, Av. Umut Çiftçi, Doç. Dr. Ceyhun Güler, Dr. Seher Demirkaya, Dr. Ayşe Emel Akalın ve Ebru Özerk Anlı’dan konu ilgili eğitim aldılar.

Sendikamızın  iş yerlerinde sendikal bir taahhüdün gerçekleşmesi ve kendi iş kolumuzda üçüncü taraf şiddetinin önlenmesinin de yer aldığı şiddet ve tacizle mücadelenin yer aldığı Sendika Politika Belgesi için çalışmalar yapıldı.

Eğitim çalıştayının sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Sertifika törenine katılan Genel Başkanımız Eyüp ALEMDAR, “190 Sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi temelinde Sendikada Şiddete Sıfır Tolerans Çalıştayına” katılan  tüm işyeri temsilcilerimizi ve üyelerimize, ILO temsilcilerine, eğitmenlere teşekkür ederek konuşmasına başladı.

ALEMDAR “ İNSANA YARAŞIR İŞ HAYATI İÇİN VARIZ”

Konuşmasında insana yaraşır iş koşullarının sağlanması, şiddet ve tacizin önlenmesi konusunda yapılacak çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını belirten Alemdar, “ huzurlu ve mutlu bir iş hayatının olması en büyük amaçlarımızdan biridir” dedi.

Alemdar, toplumun her alanında, sokaklarda, alışveriş merkezlerinde şiddete tanık olduklarını belirterek hazırlanacak Politika Belgesinin bu anlamda önem taşıdığını kaydederek şunları söyledi:

“şiddet ve taciz aynı zamanda bir işçi sağlığı ve güvenliği sorunudur. Sendikal hak ve özgürlüklere ilişkin hak ihlallerini de şiddet olarak görüyoruz. Bu konuda ILO’nun gayretlerini takdir ediyoruz. Sendikalara verdikleri her türlü destek için de teşekkür ederiz.”

Eğitim çalıştayına katılan tüm katılımcıları kutlayan Alemdar, bundan sonraki süreçte de bu konuyla ilgili çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

Konuşmasının ardından Genel Başkanımız Eyüp Alemdar tarafından  katılımcılara sertifikaları verildi.

Sendika Politika Belgesinin hazırlanması  için ILO ile çalışmalarımız istişare içinde devam edecektir.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki